SpintosSpintos – vieni iš svarbiausių korpusinių baldų namuose, nes, nesvarbu, kiek asmenų yra šeimoje, daiktų – drabužių, avalynės, patalynės, rankšluosčių ir kt. – yra pakankamai. Itin erdvių namų šeimininkai dažniausiai renkasi drabužines, t. y., atskiras patalpas tokiems daiktams laikyti, o, štai, populiariausių – vidutinio dydžio arba ankštesnių – būstų savininkai pirmenybę teikia prieškambario spintai/ prieškambario baldams su spinta ir, būtinai, miegamojo spintai. Būtent apie ją kalbame plačiau.

Trys spintų tipai – trys patenkinti poreikiai

Klientai gali rinktis iš trijų spintų tipų: spintų varstomomis durimis, spintų stumdomomis durimis ir kampinių spintų. Kiekvienas spintų tipas turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau, nepaisant visų jų, populiariausias pasirinkimas šiandien – spintos stumdomomis durimis.

Spintos varstomomis durimis yra dėmesio vertas pasirinkimas taupantiems, nes varstomų spintų kaina, lyginant su kitais spintų tipais, dažniausiai yra žemesnė. Tačiau tai nereiškia, kad spinta varstomomis durimis yra blogesnė: ji tokia pati kokybiška, ilgaamžė ir praktiška, tik pasižymi nemažu trūkumu – neefektyviu erdvės planavimu. Varstomoms durims atidaryti reikia palikti daugiau laisvos erdvės prie spintos, todėl tai apsunkina nedidelio miegamojo projektavimą. Tačiau, jei Jūsų miegamasis pakankamai erdvus, šio trūkumo net nepajusite.

Kampinės spintos dažniau statomos prieškambaryje, koridoriuje, o miegamajame – rečiau. Tačiau didžiausias tokios spintos privalumas – kiekvieno laisvo namų centimetro išnaudojimas: net nedidelėje kampinėje spintoje galima sutalpinti daugiau daiktų nei įprasto dydžio sieninėje spintoje.

Spintos stumdomomis durimis sparčiai išpopuliarėjo dėl tokių savybių kaip efektyvus erdvės planavimas (reikia palikti mažiau laisvos erdvės prie spintos), galimybė projektuoti didesnių gabaritų spintas (nėra dydžio apribojimų), saugumas (neina prisiverti pirštų) ir kt. Tačiau, lyginant su spintomis varstomomis durimis, šio tipo spintos yra brangesnės.

Kas dar svarbu?

Renkantis miegamojo spintą svarbiausia – įvertinti kambario erdvę ir išplanavimą. Svarbu palikti pakankamai tuščios erdvės laisvai judėti kambaryje, o kitą erdvę – išnaudoti praktiškai. Jei miegamasis nėra labai erdvus – įprasto standartinio dydžio – specialistai rekomenduoja šią erdvę išnaudoti kuo didesnei miegamojo spintai. Žinoma, svarbu įvertinti ir šeimos turimų daiktų kiekį, poreikius, tačiau visi sutiksime, kad erdvės daiktams laikyti namuose – niekada nebus per daug.

Taip pat svarbu išnaudoti kitas miegamojo spintos teikiamas galimybes: jei namuose nėra didelio veidrodžio, rinktis spintą su durimis, ant kurių yra didelis veidrodis, jei veidrodis namuose yra, veidrodžio gali ir nebūti: taip sutaupysite pinigų ir laiko, kurį reikės skirti veidrodžio valymui.

Taigi, šiandien, kai spintų pasirinkimas – itin platus, galima išsirinkti SAVO spintą, kuri miegamajame ne tik atrodys gerai, bet ir bus praktiška, ilgaamžė ir patenkinanti visus visų šeimos narių poreikius bei lūkesčius.