sekcijosKuriant naujo būsto arba remontuojant seno interjerą, bene svarbiausias darbas yra tinkamų baldų – tiek minkštų, tiek korpusinių – paieška. Baldų rinkimasis yra smagus interjero kūrimo etapas, tačiau tuo pačiu – labai varginantis, nes reikia gerai apgalvoti visas smulkmenas, kad baldas pateisintų visus lūkesčius. Ypač tai aktualu mažesnių būstų savininkams, pavyzdžiui, gyvenantiems standartiniuose vieno, dviejų arba trijų kambarių butuose miesto daugiabučiuose. Todėl skubame į pagalbą ir dalinamės svarbiausiais patarimais.

Sekcija – funkcionalu, patogu, stilinga

Sekcija – bene populiariausias korpusinis baldas, naudojamas jau nuo neatmenamų laikų. Tačiau nereikia galvoti, kad šiandien sekcijos – tokios, kokias prisimename iš seniau: laikas pamiršti senas, griozdiškas, dideles sekcijas per visą sieną.

Šiandien sekcijos – itin modernios, funkcionalios ir patogios, jas galima pritaikyti bet kokiam interjerui ir kambario išplanavimui. Tokios sekcijos – lengvos, nesunkiai prižiūrimos ir ilgaamžės.

Pagal poreikį, galima rinktis minimalistinę modernią, standartinę arba didelę klasikinę sekciją, jų medžiagiškumą, spalvą, dizainą, išdėstymą ir kitus svarbius aspektus. Tai itin svarbu ieškantiems sekcijos pigiau. Kaina yra kriterijus, kuris lemia baldų dizainą, išplanavimą, medžiagiškumą, tačiau ne kokybę, todėl galite būti tikri, kad, nesvarbu, ar sekcijos lenkiškos, ar lietuviškos, ar kitokios – jos visos yra kokybiškos ir ilgaamžės.


Taisyklių, kaip išsirinkti sekciją, TOP 3

Renkantis sekciją nedideliam butui reikia įvertinti daug įvairių aspektų: pradedant kambario išplanavimu, baigiant turimų daiktų kiekiu. Tačiau svarbiausia žinoti pagrindines taisykles, kurios padės neišklysti iš kelio ir nepasimesti sekcijų gausoje. Ir, žinoma, išsirinkti geriausiai.

Pirmiausia, mažuose būstuose rekomenduojama baldus ir daiktus „auginti“ į viršų: geriau rinktis aukštesnius ir siauresnius baldus, o, esant poreikiui, ant jų dar galima padėti gražias dėžutes su daiktais, ypač naudojamais rečiau.

Taip pat, dažnai susiduriama su problema, kai namuose esančių spintų ir kitų baldų neužtenka daiktams, drabužiams laikyti arba namuose net nėra galimybių turėti daugiau spintų, ypač, jei tai vieno kambario butas. Todėl tokiais atvejais vertėtų apmąstyti didesnės sekcijos arba net sekcijos ir spintos derinį. Tokioje sekcijoje-spintoje galima laikyti ne tik indus, būtiniausius daiktus, bet ir drabužius, aksesuarus. Toks variantas taip pat labai praktiškas kaip vaikų kambario korpusinio baldo pasirinkimas.

Galiausiai, praktiškesnis pasirinkimas tiek priežiūros, tiek erdvės daiktams laikyti aspektu, yra sekcijos su daugiau uždarų erdvių – spintelių, stalčių – o ne atvirų lentynų, taip pat spintelių be stiklo durelių. Tokiose erdvėse mažiau kaupiasi dulkės, todėl jų nereikia taip dažnai valyti, ir jose galima sudėti daugiau smulkių daiktų, ypač stalčiuose.

Taigi, jei kuriate nedidelio buto interjerą ir šiuo metu sprendžiate esminį klausimą: kokius korpusinius baldus, konkrečiai, kokią sekciją, rinktis, labai svarbu ne tik įvertinti kambario išplanavimą, dizainą, bet ir turimų daiktų kiekį, poreikius bei praktiškumą. Tai leis išsirinkti geriausią sekcijos variantą, nesvarbu, ar ieškote sekcijos internetu, ar baldų parduotuvėje, ar planuojate gaminti korpusinius baldus pagal užsakymą.