Namai yra mūsų tvirtovė ir šventovė. Čia mes ilsimės net 8 valandas per parą, leidžiame laiką su šeima, priimame draugus, planuojame savo dieną ir svarbiausius darbus. Natūralu, kad kiekvieną kartą įėjus į namus, norime jaustis maloniai.

Yra daug dalykų, kurie suteikia mūsų buveinei jaukumo. Tai gali būti gyvenamoji vieta, namo ar buto išdėstymas, jo dizainas ir, žinoma, baldai. Jaukumą būstui suteikia ne atskiri elementai, tačiau visų aukščiau išvardintų dalykų dermė. Tokiu būdu galima sukurti iš tiesų harmoningus namus. Jei galvojate apie naujus baldus, tokius kaip sofa ar lova, turime keletą patarimų, kurie leis išsirinkti tinkamiausią variantą.

Baldų paskirtis ir funkcijos

Būkite pragmatiški. Prieš pradedant rinktis ir svarstyti, aiškiai nuspręskite, ko tiksliai norite. Tvirtas sprendimas ženkliai palengvins tinkamo baldo paieškas! Pasvarstykite, kokio baldo Jums reikia? Kokias funkcijas jis privalo atlikti? Galbūt tai bus sofa, kuri reguliariai priglaus nakčiai svečius? O gal naujoji lova erdvioje patalynės dėžėje paslėps retai naudojamus daiktus?

Baldų vieta erdvėje

Turėkite planą. Renkantis baldus būtina atkreipti dėmesį į kambario planą – įvertinkite erdvės dydį, patalpų apšvietimą ir paskirtį. Atsižvelkite, kokiu atstumu išsidėstys visi kambaryje esantys baldai. Naujasis pirkinys jokiu būdu neturėtų trukdyti laisvo judėjimo, riboti prieigą prie esamų baldų ar trukdyti esminėms namo funkcijoms (šildymui, ventiliacijai). Jei sunku įsivaizduoti būsimo baldo gabaritus, galite pasinaudoti gudriu triuku! Senų laikraščių ar žurnalų pagalba ant grindų išdėstykite norimo baldo dydį ir tokiu būdu jį išsimatuokite.

Medžiagos

Nagrinėkite sudėtį. Pagalvokite, iš kokių medžiagų turėtų būti pagaminti nauji baldai: sofa, lova, stalas, komoda ar kiti. Domėkitės, iš kokios medienos, audinių, stiklo, metalo ar plastiko surinktas Jūsų dėmesį patraukęs baldas. Kiekviena medžiaga pasižymi ne tik skirtinga išvaizda, bet ir priežiūros sudėtingumu, ilgaamžiškumu ir teplumu. Jeigu namie linksmai siaučia maži vaikai ar augintiniai, kambarį aktyviai nušviečia saulės spinduliai, dažnai lankosi judrūs svečiai – pagalvokite, ar nauji baldai atlaikys tokius išbandymus!

Namų stilius

Būkite stilingi. Namai – ne tik ramybės, bet ir jaukaus grožio oazė. Kiekvienose patalpose vyrauja vienoks ar kitoks interjero stilius, neretai skirtinguose kambariuose besikeičiantis su minimaliomis interpretacijomis. Renkantis naują baldą, svarbu įvertinti bendrą namų estetiką. Apgalvokite, kaip naujo pirkinio spalva, tekstūra, forma ar ypatingos dekoro detalės įsilies į dabartinį interjerą. Baldai internetu yra puiki vieta pasisemti idėjų! Visgi, nereikėtų skubėti pirkti nuostabią klasikinio dizaino sofą, jei namuose dominuoja skandinaviškas minimalizmas. Tik galutinai įsitikus, jog nauji baldai derės dabartiniame patalpų apstatyme – tuomet pirmyn!